Mały Inżynier


Mały Inżynier
BIZNES: Mały Inżynier
ADRES: ul. Noskowskiego 2/5
MIEJSCOWOŚĆ: 61-704 Poznań, Wielkopolskie
TELEFON: 790 511 311
PLATFORMA: www.malyinzynier.pl


W porównaniu ze swoimi rodzicami czy dziadkami, współczesne dzieci mają wyjątkowo pracowite dzieciństwo. Więcej podróżują, uczą się języków obcych, korzystają z nowoczesnych technologii i chodzą na coraz to nowe zajęcia dodatkowe. Chociaż wiele z tych aktywności służy realizowaniu ambicji rodziców, to jednak niektóre zajęcia to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zalicza się do nich na pewno Mały Inżynier – wyjątkowa inicjatywa, która powstała w Poznaniu w 2008 roku. Przez siedem lat swojej działalności nie tylko zdobyła wielką popularność i uznanie, ale również i doczekała się nowych placówek w największych miastach w Polsce. Dziś Mały Inżynier działa już nie tylko w Poznaniu, ale również w Warszawie, Wrocławiu czy np. w Lublinie.

Dodatkowe zajęcia, ferie i półkolonie

Najmocniejsza stroną projektu jest niecodzienny pomysł na zajęcia dla dzieci. Prowadzone są one w formie warsztatów, półkolonii i pokazów, a wykładowcami są prawdziwi pasjonaci przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Urodziny dla dzieci, dodatkowe szkolenia i ferie dla najmłodszych pomyślane są przy tym tak, by były możliwie najbardziej ciekawe, a jednocześnie na tyle praktyczne, by dziecko mogło z nich wynieść możliwie najwięcej użytecznej wiedzy. Wszystkie pomysły realizowane w ramach Małego Inżyniera mają przede wszystkim rozbudzać zainteresowania dzieci i nastolatków, zachęcać ich do polubienia przedmiotów ścisłych i związania z nimi swojej zawodowej przyszłości. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie informacje z zajęć można też wykorzystać w szkole. Uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach projektu Mały Inżynier zazwyczaj nie mają większych problemów w szkole nie tylko z matematyką, ale również z fizyką czy chemią.

Dlaczego warto?

Małego Inżyniera warto docenić, bo to projekt niezwykły. Jak wiele dodatkowych zajęć jest w rzeczywistości zbędnych, tak wiedza zdobyta na warsztatach i wykładach z przedmiotów ścisłych może się naprawdę przydać. Te dodatkowe zajęcia to jednak nie tylko okazja, by poszerzyć wiedzę i rozbudzić kreatywność. Dla dzieci i nastolatków to także wspaniała szansa, by nawiązać nowe znajomości ze swoimi rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

20.04.2015. 09:42